Versie 7.01 is op veel fronten vernieuwd
De versie 7.01 kent wederom een groot aantal nieuwe mogelijkheden. Bovendien werkt versie 7.01 sneller, efficiënter en robuuster. Hieronder zijn enkele opvallende vernieuwingen samengevat in een notendop. Zie voor de beschrijving van de uitbreidingen tussen MINOX versie 6.01 en versie 7.01 bij Support -> MINOX-Info.
Onderhoud
- Bij het definiëren van de lay-out van de pakbon en de afleverbon kan worden aangegeven dat uitsluitend het verzendadres mag worden afgedrukt. Is het verzendadres niet ingevuld, dan zal MINOX het bezoekadres hanteren. Als ook dit niet voorhanden is dan wordt het factuuradres geprint.
- Voor een snellere afhandeling van het logistieke proces kan op de Magazijnontvangstenbon nu ook de magazijnlocatie van het artikel worden afgedrukt. Tevens kunnen de regels worden gesorteerd op locatie.
- Bij gebruik van MINOX-Verkooporderadministratie kunnen de voorwaarden van het verzamelen van orders op flexibele worden ingevuld. Daarmee kunt u aangeven of op één factuur alle orders worden afgedrukt met de condities zoals die bij de debiteur is vastgelegd.
- Veel gebruikte omschrijvingen tijdens het boeken, kunt u vastleggen bij Boekingsteksten. Het aantal tekens is uitgebreid naar 50 posities.
- Per grootboekrekening kunt u een verwijzingsrekening invullen. Bij het aanmaken van de beginbalans (of opnieuw overnemen van de beginbalans) wordt het saldo overgeboekt naar de verwijzingsrekening.
- Het is nu mogelijk om een afwijkend percentage BTW-verlegd vast te leggen per debiteur.
- Aan de gelijknamige button kan men per artikel zien of er extra artikelomschrijvingen en/of stuklijsten aanwezig zijn.
- De inkoopprijzen van de leveranciers van artikelen kunnen nu ook groepsgewijs worden aangepast.
- Bij de module MINOX-Prijs- en kortingsafspraken blijven de vorige waarden staan, waardoor opvolgende mutaties veel sneller kunnen worden doorgevoerd.
- Bij Stuklijsten is de functie Kaart Kopiëren toegevoegd.
- De kostprijs van het samengestelde artikel kan automatisch worden herberekend op basis van de prijs van de componenten.
Taken
- Het aantal posities van een omschrijving van een boeking is nu uitgebreid van 25 naar 50.
- MINOX onthoudt per dagboek (per gebruiker) de laatste zoekmethode, die u met F4 heeft gebruikt.
- U kunt nu ook meerdere facturen van meerdere debiteuren selecteren.
- Bij het gebruik van eenmalige debiteuren en crediteuren kunt u met een (functie)toets (F12 of ‘/’) in het kas- of bankboek de naam automatisch overnemen in de kolom omschrijving.
- MINOX-Automatische betalingen en MINOX-Incasso kennen nu extra mogelijkheden voor het sorteren.
- Een verkooporder kan nu worden geblokkeerd. Een geblokkeerde order kan niet van status worden gewijzigd, waardoor het onbedoeld uitleveren onmogelijk is.
- Voor het verzamelen van orders op één factuur kan de gebruiker de voorwaarden zelf instellen.
- Bij het verwerken van de Vaste journaalposten kan nu een omschrijving worden ingegeven, die geldt voor alle journaalposten, die op dat moment worden verwerkt.
Opvragen
- Bij het grootboek is de functionaliteit van het Afletteren uitgebreid met de mogelijkheid om alle wel of niet afgeletterde posten af te drukken.
- Bij het inzoomen van de mutatie naar de oorspronkelijke boeking, keert MINOX nu op de dezelfde positie automatisch terug. Zelfs als de boeking werd gewijzigd of verwijderd.
- Bij de module MINOX-Factuurhistorie is een extra functie toegevoegd waarbij binnen een zoekresultaat verder kan worden gezocht.
Afdrukken
- Voor het verzenden van de ICL-aangifte kan deze nu op dezelfde wijze handmatig worden gewijzigd, als dat we kennen bij de BTW-aangifte.
- Bij het afdrukken van Dagboeken wordt elk dagboek op een nieuw blad afgedrukt. Nu kan er ook voor gekozen worden, dat elk dagboekblad op een nieuwe pagina moet beginnen.
- Door middel van een checkbox kunt u aangeven of de beginbalans op de kolommenbalans vermeld moet worden. MINOX geeft nu aan of het onverdeelde resultaat beschouwd moet worden als Onverdeelde winst of Onverdeeld verlies.
- Een bijzonder handige uitbreiding is de mogelijkheid om bij de Proef- en saldibalans de Periode van in te kunnen geven. Hiermee kunt u ook inzicht krijgen in bijvoorbeeld de kwartaalcijfers, terwijl u heeft gekozen voor de boekhoudperiode maand (12 perioden).
- Zowel bij de openstaande postenlijst van de debiteuren als crediteuren heeft u de keuze om alleen totalen af te drukken.
- De module MINOX-Factuurhistorie heeft vanaf versie 7.01 de mogelijkheid om op zoeksleutel 1 t/m 3 de facturen te sorteren. Bijvoorbeeld facturen afdrukken gesorteerd op naam, plaats of vertegenwoordiger.
- Bij de artikelen heeft u bij de Adviesprijslijst, Prijslijst en Artikellijst en de Stamgegevens de optie om de Nederlandstalige extra artikelomschrijvingen af te drukken.
- Bij de module Samengestelde artikelen kunt u bij het afdrukken van de Productielijst de diverse orderstadia selecteren.
- Bij de module Vaste Activa is een extra mogelijkheid om de activakaart af te drukken.
Beheer
- Beschikt u over de netwerk-versie of de module MINOX-Wachtwoorden, dan vindt u extra mogelijkheden bij de Toegangsrechten. Bij de nieuwe tab Programma-onderdelen kan toegang voor de Opvraagprogramma’s Grootboek, Debiteuren, Crediteuren en Artikelen worden bepaald.
- Een belangrijke wijziging is de mogelijkheid om op alle overzichten de initialen van de gebruiker en het tijdstip van afdrukken te vermelden.
De complete beschrijving van de uitbreidingen van versie 7.01 kunt u opvragen in PDF-formaat (zie ook Support -> MINOX-info).